PJAK Örgütü Nedir - PJAK'ın Amacı Nedir - PJAK Örgütü Nüfusu - PJAK Militan Sayısı - PJAK Askeri Gücü - Medet Kepece

PJAK Örgütü Nedir - PJAK'ın Amacı Nedir - PJAK Örgütü Nüfusu - PJAK Militan Sayısı - PJAK Askeri Gücü

 

PJAK Askeri Gücü
PJAK Örgütü Nedir - PJAK'ın Amacı Nedir


PJAK Örgütü Nedir?


PJAK Örgütü Nedir? Bağımsız Kürt Ordularından Olan PJAK, İran'ın Kuzey Ve Batısında Bulunan Dağlarda Yeralan Ve İran Ordusuna Karşı Mücadele Eden Bağımsız Kürt Ordusudur.


PJAK Örgütü'nün Amacı Nedir
PJAK Örgütü'nün Amacı NedirPJAK Örgütü'nün Amacı Nedir?

PJAK, PKK'nin İran Tarafından Gelebilecek Saldırılara Karşı Koruma Kalkanıdır. PJAK İran'ın Yıllardır Kürtlere Yaptığı İşkenceleri Bahane ederek İran Devletine Karşı Büyük Saldırı eylemleri Yapmıştır. PJAK PKK'nin Dağlardaki Yüksek Saldırı Örgütüdür. PJAK'ın şuana kadar genel bir Başkanı Açıklanmamıştır. PJAK Aynı zamanda Bebek Ve Kadın Katili Olan JİTEM'e Karşı Ağır Darbeler Vurmaya Devam Ediyor. Şuan Dağlarda 100-500 Jitem Terör Örgütünün Askerleri Bulunmakta. PJAK Şuan'a Kadar Yaklaşık Binlerce Veya Onbinlerce JİTEM Terör Örgütü Militanlarını Öldürmüştür. 
PJAK Militan Sayısı
PJAK Militan Sayısı

PJAK Akeri Militan Sayısı Nüfusu


PJAK hızla nüfusu artan örgütler sırasında yer almaktadır. PJAK Örgütü'ne İran, Kürdistan, Suriye, Türkiye, Azerbaycan Ve Afganistan gibi ülkelerden Yoğun katılımlar gerçekleşmektedir. PJAK tahminimizce 3 taraftan İran'a karşı mücadele etmektedir bu yüzden birden fazla yerde örgütlenmektedir. PJAK Askeri Gücü Olarak PJAK 50.000 Askeri Nüfusu Gerisinde Bıraktı yani şuan PJAK'ın 50.000'den Fazla Militan'ı Bulunmaktadır.

PJAK Kaç Kişi

PJAK 75.000 kişilik büyük bir Örgüt.PJAK'ın Amacı Nedir


Hiç yorum yok

Medet Kepece Yorumları

//