Instagram şifre kırma nasıl yapılır? Instagram hesap çalma yöntemi! - İnstagram Hesap Çalma Yöntemleri 2021 - Medet Kepece

Instagram şifre kırma nasıl yapılır? Instagram hesap çalma yöntemi! - İnstagram Hesap Çalma Yöntemleri 2021

 

instagram şifre kırma nasıl yapılır? Instagram hesap çalma yöntemi!

instagram şifre kırma yöntemleri uzun süredir tartışılıyor. Bugüne kadar yüz binlerce kullanıcı instagram şifre kırma yöntemlerini bulmaya çalışmıştır. Ya da bir başka deyişle instagram hesap çalma her dönem popüler bir işlem haline gelmiştir. Peki böyle bir şey mümkün mü? Gerçekten bir başkasının instagram hesabı ele geçirilebilir mi?

instagram şifre kırma yöntemleri
 instagram şifre kırma yöntemleriinstagram şifre kırma işlemi için binlerce internet sitesi ve sosyal medya ajansı  bu işlemi yapabileceklerini aktarmıştır. Ancak şu unutulmamalıdır ki instagram hesap çalma suçu her şeyden önce kanuni çerçevede değerlendirilecektir. Dolayısıyla eğer bir başkanını instagram hesabı ele geçirme gibi bir fikriniz varsa bir daha düşünün deriz.


instagram şifre kırma nasıl yapılır?

instagram şifre kırma işlemi yapmadan önce yukarıda yazdıklarımızı bir kere daha düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Ancak her şeyi göze aldıysanız bizden de günah gitti. İşte çokça merak edilen instagram hesap çalma işleminin detaylarını bu makalede veriyoruz. Peki instagram hesap çalma nasıl yapılır?

instagram dondurma görsellerle anlatım 2021 | instagram dondurma linki!

Bugüne kadar eminiz ki instagram çalma ile ilgili birçok makale okumuş, birçok video izlemişsinizdir. Fakat şundan emin olabilirsiniz ki bu işlemi yapanların çoğunluğu palavradan başka bir şey değildir. O sebeple instagram şifre kırma işlemi uygularken daha dikkatli olmanız gerekiyor. Ayrıca instagram hesabı şifresini kırmak için kullanmanız gereken yegane platform instagramın ta kendisidir. İsterseniz daha fazla uzatmadan instagram şifre kırma işleminin nasıl yapılacağını anlatalım.

instagram hesap çalmak mümkün mü?

instagram hesap çalmak mümkün mü?

instagram hesap çalmak mümkün mü?

Bugüne kadar en çok kullanılan ve en sağlam metotlardan olan instagram’a şikayet etme yöntemi şu ana kadar yüksek bir yüzdeyle sonuç vermektedir. Aslında sosyal medya platformuna şikayette bulunma, instagram hesabı kapattırma işlemi için daha çok kullanılmaktadır.

Şimdi instagram hesabı ele geçirme için uygulanması gereken adımlara birlikte bakalım;

  • instagram üzerinde taklit hesabı şikayet edin sayfasına girin
  • Temsil ettiğim biri gibi davranan bir hesap oluşturdu seçeneğini tıklayın
  • Ardından hesabını çalmak istediğiniz kişinin ismine benzer bir gmail oluşturun. Daha sonra gmaili instagram sayfasındaki forum kısmına yapıştırın.
  • Daha sonra kimlik fotoğrafınızı yükleyin. Beklemeye geçin.
Tüm bu işlemleri uyguladıktan sonra işiniz şansa kalmaktadır. Ya instagram size ve sizin yaptığınız şikayete güvenerek instagram şifre sıfırlama bağlantısı gönderecek. Ya da instagram sahte bir işlem yapıldığını fark ederek herhangi bir işlemde bulunmayacak.instagram şifre kırma nasıl yapılır?

instagram şifre kırma nasıl yapılır?Aradan geçen bir kaç günün ardından instagram muhtemelen size geri dönüş yapacaktır. Ama dikkatli olmanızda fayda var çünkü gelen mail başlığı facebook olabilir. Her neyse yine muhtemeldir ki instagram sizden bu sefer de hem yüzünüzün hem de kimliğinizin beraber olduğu bir görsel isteyecektir. Bunu da gelen maili yanıtla diyerek gönderebilirsiniz.


f


Eğer tüm işlemler instagramın istediği gibi giderse, yeniden bir mail göndererek bu sefer şifre sıfırlama bağlantısını iletecektir. Böylelikle siz de gelen instagram şifre sıfırlama bağlantısına tıklayarak hesabını kapattırmak istediğiniz kişiye istediğinizi yapabilirsiniz. Ya şifre değişikliğine giderek gerçek hesap sahibinin profiline girişini engellersiniz. Ya da yukarda da bahsettiğimiz gibi hesabı kalıcı olarak kapatabilirsiniz.
instagram sahte hesap savcılığa şikayet edilir mi?

Son günlerde artan fake hesap açma ya da taklit hesabı açarak reel kişiyi rencide edici paylaşımlarda bulunulmaktadır. Dolayısıyla bu tür işlemlerin artması savcılığı da harekete geçirmiştir. Özgün hesabı olan kişi fake hesabı savcılığa şikayette bulunabilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki instagram, facebook bünyesinde yer alan ve kuralları kendi belirleyen bir şirkettir.

Fakat yine de savcılığın yapacağı şikayeti öncelikli olarak değerlendirecektir. Ayrıca yasaca belirlenen maddeden dolayı Türkiye’ye atanan temsilciler de olması devletin bu şikayetleri yapmasında cevaplama oranını artıracaktır. Öyle ki son aylarda instagram fake hesap şikayetleri ile sahte hesabı savcılığa şikayet etme oranı bir hayli yükselmiştir. Sonuç olarak şayet sizin de instagram hesabınız ele geçirildiyse ya da fake bir hesap açılıp adınıza yanlış paylaşımlarda bulunuluyorsa savcılığa şikayet etmelisiniz.


Yukarı paragrafta da bahsettiğimiz gibi instagram hesap çalma ya da fake hesap açma nedeniyle savcılık şikayetleri artış göstermektedir. Ancak şu da unutulmamalıdır ki instagram hackleme bilişim suçları kapsamına girmektedir. Ve maddi cezanın yanı sıra hapis cezasına kadar gitmektedir. Dolayısıyla siber suçlar içerisinde zirvede yer alan hesap çalma işlemleri ile ilgili yaptırımlar da buna göre uygulanmaktadır. Hatta siz bırakın birisinin instagram hesabını çalmayı başkasının sosyal medya hesabına girmek bile son derece tehlikeli ve suç boyutuna taşınmaktadır.

Sonuçta instagram hesabı çalma suç duyurusu arttığı gibi verilen cezalar da artmıştır. Öyle ki instagram hesap çalma kaç yıl şeklinde sorular dahi son günlerde araştırılmaya başlanmıştır.  Çünkü hesap çalma, sosyal medya değiştirme ve bilgileri yok etme gibi işlemler Bilişim Suçlarının 244. maddesine bağlanmıştır. Bu maddeye göre, yukarıda saydığımız işlemleri uygulayarak suç işleyenler 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası yaptırımı ile karşılaşabilmektedir.

3 yorum:

Medet Kepece Yorumları

//