Bayram ikramiyesi ne zaman, ne kadar yatacak? Kimlere bayram ikramiyesi veriliyor, şartlar neler? - Medet Kepece

Bayram ikramiyesi ne zaman, ne kadar yatacak? Kimlere bayram ikramiyesi veriliyor, şartlar neler?

 Bayram ikramiyesi heyecanı şimdiden başladı. Ramazan bayramına birkaç gün kala bayram ikramiyesi konusu gündemden düşmedi. Bayram ikramiyesi alacak vatandaşlar, bayram ikramiyesinin ne zaman ve ne kadar ödeneceğini araştırıyor. Peki bayram ikramiyesi kimlere ödeniyor, şartlar neler?Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emeklilere 2022 Ramazan ikramiyelerinin 27-29 Nisan tarihleri ​​arasında hesaplarına yatırılacağını duyurdu.


Emeklilere Ramazan bayramları için bayram ikramiyesi ödeme tarihleri ​​belirlendi. Emeklilik ikramiyeleri, bu yıl 2 Mayıs'a denk gelen Ramazan ayı öncesi emeklilerin hesaplarına aktarılacak.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre ikramiye 27-29 Nisan tarihleri ​​arasında hesaba yatırılacak.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, daha önce katıldığı bir televizyon programında Razazan festivali ikramiyelerinin 28-29 Nisan'da emeklilerin hesaplarına yatırılacağını duyurdu. Açıklanan bu son tarihe göre ikramiye ödemeleri bir gün ertelendi.


Emeklilik ikramiyeleri aşağıdaki tarihlerde verilir:4/a’lı işçi emeklileri için ödeme günleri; 17, 18, 19, 20, 21 olanların 27 Nisan, 22, 23, 24, 25, 26 olanların 28 Nisan, 4/b’li Bağ-Kur emeklileri için 29 Nisan.

4/c’li memur emeklileri için ise hem bayram ikramiyeleri hem de Mayıs ayı aylıkları 29 Nisan tarihinde ödenecek.


via: mg


Hiç yorum yok

Medet Kepece Yorumları

//